راهکارها
ابزار آرایش کابل: Cable Bundle Organizing Tool
شانه کابل
ابزار آرایش کابل پندوئیت (شانه کابل) بطور موثری تا 24 رشته کابل دیتا را مرتب می کند تا اندازه دسته کابل بهینه گردد و ظاهر نصب زیباتر و بهتر گردد.

سیستم هدایت کابل (سبد کابل Wire Mesh Tray)
سبد کابل
سبد کابل یا سینی مش جایگزینی مناسب برای انواع سینی هدایت کابل و نردبان کابل (نردبان فلزی و آلومینیومی (Lader)) می باشد. انعطاف پذیری بالا، سهولت در نصب، مقرون به صرفه بودن، سازگاری با انواع شرایط محیطی و امکان تهویه مناسب و عبور هوا ازجمله ویژگیهای این سیستم می باشد که باعث افزایش درخواست و استفاده از این سیستم بجای سیستمهای قبلی شده است.

سیستم جامع مدیریت و نظارت بر اتاق سرور
سیستم جامع مدیریت و نظارت بر اتاق سرور
یکی از چالش هاي طراحی امنیت اتاق سرور، طراحی صحیح لایه فیزیکی امنیت و سیستم پایش المان هاي محیطی اتاق سرور و مراکز داده می باشد. طراحی منطقی باعث کاهش هزینه نگهداري و کاهش زمان از کار افتادن تجهیزات و سرورها به واسطه آسیب هاي عوامل محیطی و دسترسی هاي نا خواسته و غیر مجاز می گردد.

اعلان و اطفاء حریق در اتاق سرور
اعلان و اطفاء حریق در اتاق سرور
حفاظت اتاق سرور از حریق یکی از سرفصل های مهم در طراحی و پیاده سازی مراکز داده و اتاق های سرور می باشد. مطابق با استاندارد TIA-924 در نظر گرفتن سیستم های اعلان و اطفاء حریق برای اتاقهای سرور لازم و ضروری است.

کف کاذب
کف کاذب اتاق سرور و دیتا سنتر
هنوز کف های کاذب ، بهترین گزینه برای اتاق سرور می باشند. چون کف کاذب اتاق سرور در حال حاضر مزایایی مثل مدیریت ایمن تجهیزات کامپیوتری و کابل ها، توانایی در توزیع بار سنگین و البته انعطاف پذیری را ارائه می دهند.

استاندارد سازی اتاق سرور
ابنیه و زیرساخت لازم جهت پیاده سازی یک اتاق سرور استاندارد
 مشکلاتی که در زمان ارائه ی سرویس با آن رو برو می شویم و یا اتفاقاتی از جمله نوسانات برق – از کار افتادن تجهیزات و حریق های ناشی از اتصالی تجهیزات و .... اهمیت استفاده از محیطی مطابق با استاندارد های جهانی را دو صد چندان نمود و خوشبختانه در حال حاضر مدیران بر این باورند که پایداری سرمایه و سازمان به کیفیت تجهیزات و محیط نگهداری آنها وابستگی مستقیم دارد.
با توجه به تجربه های بدست امده در پروژه های مختلف و تسلط بر طراحی اتاق سرور با استاندارد TIA-942 ، میتوان اتاق سروری امن برای سیستمی پایدار پیاده سازی نمود.

Server Room Access Control
سیستم کنترل تردد و حفاظت فیزیکی اتاق سرور و مراکز داده
 سیستم کنترل تردد، سیستمی است که وظیفه مدیریت و کنترل تردد انسانی را در اتاق های سرور و مراکز داده برعهده دارد. این سیستم با استفاده از مجموعه ای از سخت افزارها و یک نرم افزار هوشمند امنیت مراکز داده را تامین مینماید.

استاندارد اتاق سرور ( Tia-942 و ANSI / BICSI-002 )
استاندارد اتاق سرور ( Tia-942 و ANSI / BICSI-002 )
  استاندارد کامل اتاق سرور یعنی در نظر قرار دادن تمام موارد پیش رو در طراحی درست واصولی یک مرکز داده.

استاندارد BICSI اتاق سرور
استاندارد BICSI اتاق سرور
 استاندارد BICSI اتاق سرور در واقع یک استاندارد جدید برای ارائه بهترین شیوه برای طراحی و نصب و راه اندازی مراکز داده است و بیشتر به مبحث کابل کشی مراکز داده میپردازد. این استاندارد یکی از استانداردهای بین المللی BICSI است.

طراحی اتاق سرور بر اساس استاندارد TIA942
استاندارد TIA942 اتاق سرور
استاندارد  TIA -942 ، يك سري الزامات و رهنمودها‌يي را جهت طراحي و نصب مراكز داده مشخص مي‌سازد و اكثر نكات مهمي كه بايستي در يك مركز داده رعايت گردد را با توجه به المانهايي مانند كف كاذب، سقف كاذب، ساختمان ، برق اضطراري ، كابل كشي ، سيستم خنك كننده ، سيستم اعلان و اطفا حريق  و .... بيان مي‌نمايد .